Rusya’da istihbarat binasına intihar saldırısı

Rusya’da bir kişi üzerine bağladığı bomba ile istihbarat binasına girdi. Saldırganın bombayı patlatması sonucunda hayatını kaybettiği, 6 istihbarat elemanının yaralandığı bildirildi.

Rusya’ya bağlı Kafkasya ülkelerinden Karaçay – Çerkesk’te öğle saatlerinde bir kişi tarafından intihar saldırısı gerçekleştirildi.

Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) binasına araçla giden şahıs istihbarat çalışanlarının öğle arasından sonra mesailerinin başlama anını bekledi.

Bir grup çalışan FSB binasından içeriye girerken arabasından çıkan şahıs onlara doğru koşarak üzerindeki bombayı patlattı. Aynı zamanda bina içine konulmuş zaman ayarlı bomba da patladı.

Edinilen ilk bilgilere göre saldırganın patlattığı bombanın el yapımı bir bomba olduğu ve tesir gücünün düşük olduğu öğrenilirken, patlama sonucu 6 istihbarat elemanının yaralandığı bildirildi.

Saldırganın saldırıyı gerçekleştirdiği sırada öldüğü açıklandı. Olay yerinde güvenlik önlemlerinin arttırıldığı ve yaralananların hastaneye kaldırıldığı aktarılırken, saldırganın kimliğinin tespit edilmesi için çalışma başlatıldığı duyuruldu.

- Reklam-
- Reklam-

Kaçırmayın

Birleşik Krallık – Ağır vasıta sürücü sorunu ile gelen tedarik krizi – Rıdvan ERTUĞ

Birleşik Krallık’ta  tedarik krizi  hissedilmeye başlandı - Neden bir HGV driver - Ağır vasıta sürücüsü sıkıntısı var ve sorun ne kadar kötüleşebilir? Bazı akaryakıt teslimatlarıyla...
- Reklam-

İngiltere eczaneleri, ilaç tedarikini sürdürme planı hakkında karanlıkta – Rıdvan ERTUĞ

İngiltere eczaneleri, Boris Johnson hükümetinin ilaç tedarikini sürdürme planı hakkında karanlıkta -Kimyagerler, sürücü sıkıntısının reçeteli ilaçların teslimatını olumsuz etkilememesini sağlamak için alınacak önlemlerin ayrıntılarını...

İskelede mahsur kalan kediyi Sahil Güvenlik ekipleri kurtardı

Beykoz İskelesi’nin altında mahsur kalan kedi, Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı DEGAK-4 timi tarafından kurtarıldı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, o anları sosyal medya hesabından paylaştı.Beykoz...

Kırıkhan’da ormanlık alanda yangın

Hatay’da ormanlık alanda yangın çıktı. İtfaiye ekiplerinin yangına müdahalesi sürüyor.Yangın, akşam saat 20.00 sıralarında Kırıkhan ilçesine bağlı Kaletepe Mahallesi’nde bulunan ormanlık alanda çıktı. Alınan...