İngiltere seyahat kuralları değişmedikçe binlerce iş risk altında – Rıdvan ERTUĞ

Havayolları çağrısı – İngiltere seyahat ve PCR test kuralları değişmedikçe binlerce iş risk altında –

Londra’daki Heathrow Havalimanı bir zamanlar Avrupa’nın en yoğunuydu, ancak pandemi öncesi seviyelere kıyasla trafikte %71’lik bir düşüşün ardından şimdi 10. sırada yer alıyor. Rakamlar, yüksek sezonda denizaşırı uçuşlar ve tatil rezervasyonları üzerindeki “yıkıcı etkilerini” ortaya koyduğundan, seyahat endüstrisi bakanları İngiltere’nin Covid trafik ışığını ve PCR test kurallarını kaldırmaya çağırdı.


Seyahat Birliği’nin (ABTA) verilerine göre, bu yaz yurtdışındaki tatil rezervasyonları 2019’a göre %83 düştü ve seyahat şirketlerinin yarısı aşı programına rağmen geçen yaza kıyasla rezervasyonlarda artış olmadığını bildirdi.


ABTA, sektördeki binlerce işin risk altında olduğunu ve 10 şirketten yedisinin izin süresi sona erdiğinde işten çıkarma yapmayı planladığını söyledi.


Her ikisi de yaz trafiğinde büyük düşüşler bildiren Heathrow ve Manchester Airports Group (MAG), uluslararası seyahat için basitleştirilmiş iki katmanlı bir sistem çağrılarına katıldı. Londra merkez havalimanı Avrupa’nın en işlek havalimanıydı, ancak şu anda pandemi öncesi seviyelere kıyasla Ağustos trafiğinde %71’lik bir düşüşün ardından 10. sırada yer alıyor. MAG’nin Manchester, Londra Stansted ve East Midlands havalimanlarındaki yolcu sayıları Ağustos 2019’da %68 düştü.


Sağlık bakanı Sajid Javid hafta sonu, yetkililerin değişikliğe izin vermek için planlar üzerinde çalıştıklarına dair raporların ardından, tam olarak aşılanmış varışlar için ikinci gün PCR testlerini “mümkün olan en kısa sürede” rafa kaldırmak istediğini söyledi. 


Ancak easyJet, Javid’in duyurusunun rezervasyonlar üzerinde fark edilebilir bir etkisini henüz görmediğini söyledi. Bir sözcü, havayolunun düşük riskli ülkeleri ziyaret eden aşılı yolcular için yapılan tüm testlerin iptali için tartışmaya devam edeceğini belirtti. Hükümet, çok eleştirilen trafik ışığı sistemini 1 Ekim’e kadar gözden geçirecek, izin planı ise bu ayın sonunda tamamlanacak.

ABTA’nın CEO’su Mark Tanzer, gereksinimlerin yazın seyahat ticaretini “boğduğunu” söyledi ve ekledi : “Avrupalı ​​komşularımız özgürce ve güvenli bir şekilde seyahat ederken, İngilizler pahalı önlemlere tabi tutuldu ve bu onların önünde engel oldu… Hükümet politikalarının Birleşik Krallık seyahat endüstrisine verdiği zarara ve daha geniş ekonomik toparlanma üzerindeki etkisine uyanmak gerekir.Korkunç yaz sezonunun, seyahat işletmeleri için izin planının Eylül ayının ötesine uzatılması gerektiği anlamına geliyor”


Heathrow, İngiltere’nin trafik ışığı sisteminin kısıtlayıcılığı açısından Avrupa’da aykırı olduğunu ve rakiplerine rekabet avantajı sağladığını söyledi. İcra Kurulu Başkanı John Holland-Kaye konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Bakanlar seyahat kurallarını düzene sokmak için bu fırsatı değerlendiremezlerse, ticaret ve turistler İngiltere’yi giderek daha fazla atlayacağından Birleşik Krallık daha da geride kalacaktır.”

- Reklam-
- Reklam-

Kaçırmayın

Ege’de NAVTEX gerilimi. Oruç Reis Yunan gemisini mavi Vatan’a sokmadı

İspanya'nın güneybatısındaki Kanarya Adaları grubundan La Palma Adası'ndaki Cumbre Vieja (Yaşlı Doruk) yanardağının faaliyeti devam etti. Aktif hale gelen yanardağ etrafındaki yerleşim birimlerinde 5...
- Reklam-

Çin’in En Önemli Festivalleri

Binlerce yıllık köklü ve zengin kültürüyle tarihte her zaman insanları büyülemeyi başarmış olan Çin kültüründen önemli festivallerini gelin birlikte keşfedelim! 1- Çingming Festivali Her yıl genellikle...

‘Dünyada ilk defa İHA’lar ve hava araçları aynı anda gösteri yaptı’

TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, 'İHA'larla hava araçları aynı karede gösteri yaptı. Dünyada da böyle bir gösteri bildiğimiz kadarıyla ilk.' dedi. T3 Vakfı Mütevelli...

Rus ustaların modern resimleri sergileniyor

Sergi, eski Rus ustaların 16 eserinin yanı sıra empresyonist ve modern resimleri sergileyecek. Sotheby's tarafından Rusya'da düzenlenen ve 23 Eylül - 1 Ekim tarihleri ​​arasında...