İstanbul Havalimanı’nda 155 kilogram uyuşturucu ele geçirildi

Facebookta Paylaş
İstanbul Havalimanında 155 kilogram uyuşturucu ele geçirildi

İstanbul Havalimanında yapılan üç ayrı operasyonda toplamda 155,2 kilogram uyuşturucu ele geçirildi, 3 şüpheli gözaltına alındı.

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri, ilk operasyonda riskli olarak değerlendirilen yolcuyu taşıyan uçağın İstanbul Havalimanı’na inişinden sonra harekete geçti.

Şüpheli yolcunun uçaktan indirilen valizleri önce x-ray tarama cihazı ile kontrol edildi.

Valizlerde şüpheli yoğunluğa rastlanılması üzerine narkotik dedektör köpeklerle arama yapıldı. Köpeklerin de valizlere tepki vermesinin ardından yapılan aramada, valizlerde tropikal meyveler olduğu görüldü.

Tropikal meyvelerin içine uyuşturucu gizlemişler

Meyvelerin dış yüzeyleri kesildiğinde içlerinde bulunan kapsülde yabancı bir maddenin gizlenmek istendiği tespit edildi. Numunelerin, uyuşturucu ve kimyasal madde tespit cihazıyla yapılan analizinde eroin olduğu anlaşıldı. Toplam 67 kapsüle gizlenmiş 2,2 kilogram eroin ele geçirildi.

Operasyon için şüphelinin valizlerini teslim alması beklendi

İkinci operasyonda, risk analizi çalışmaları kapsamında Türkiye’ye uyuşturucu getirdiğinden şüphelenilen yolcu, Gümrük Muhafaza ekiplerince takibe alındı.

Şüphelinin valizleri hem x-ray cihazı hem de narkotik dedektör köpeklerle kontrol edildi. Kontrollerde, içerisinde uyuşturucu olduğu düşünülen valizler yolcu salonuna gönderildi. Operasyon için şüphelinin valizlerini teslim alması beklendi.

- Reklam-
- Reklam-

Kaçırmayın

Uzun süreli Covid – Semptomlar düşünülenden daha da yaygın! – Rıdvan ERTUĞ

"Uzun süreli Covid" hastalık sonrası semptomlar muhtemelen düşündüğümüzden daha yaygın ve insanların %37'si enfeksiyondan altı ay sonra semptomlar gösteriyor - Yeni bir araştırmaya göre, koronavirüs...
- Reklam-

Başbakan Boris Johnson’a göre yakıt krizi istikrarlı hale geldi! – Rıdvan ERTUĞ

Birleşik Krallık’ta yakıt krizi gün geçtikçe büyürken, ülkenin başbakanı Boris Johnson, durum artık "istikrarlı hale geldiği" için sağlık görevlileri  gibi kilit çalışanların pompalardaki  öncelik verme planı...

Ajax-2 Beşiktaş-0

Şampiyonlar Ligi C Grubu ikinci hafta maçında temsilcimiz Beşiktaş, deplasmanda Hollanda ekibi Ajax'a 2-0 mağlup oldu.

28.09.2021/ Video

Günün öne çıkan gelişmelerini sizler için derledik; MİT’ten PKK’ya büyük operasyon: Suriye’de en üst düzey terörist etkisiz hale getirildiMilli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Suriye/Kamışlı bölgesinde düzenlediği...