Xbox Game Pass başka platformlara gelecek mi?

Xbox Game Pass başka platformlara gelecek mi?

PlayStation 4 ve Xbox One savaşında ezici bir hezimet ile karşılaşan Microsoft cephesi, Xbox Game Pass adı verdikleri sistem ile hem durumu toplamış hem de geleceğin oyun servisi konusunda büyük bir adım atmıştı.

Türkiye gibi özellikle alım gücü oyunlar için pek yeterli olmayan ülkelerde Game Pass bulunmaz bir nimet haline geldi. Aylık 44.99 TL ödeyerek sahip olunan bu sistemde yüzlerde AAA yapım yer alıyor ve almaya da devam ediyor.

Son olarak sisteme eklediği Red Dead Redemption 2 ile büyük ilgi çeken Microsoft, bu servisini diğer platformlara da getirmek istiyordu. Nintendo Switch ve çok zor da olsa PlayStation 4’e Game Pass’i getirmek isteyen Microsoft cephesi bugün konuyla ilgili resmi bir açıklama yaptı.

Xbox’ın büyük patronu olan Phil Spencer, verdiği röportajda Game Pass’in diğer platformlara şimdilik gelemeyeceğini açıkladı. Phil Spencer, geleceğin oyun servisi konusunda büyük bir adım attıklarını ve bulut tabanlı oyun servisleri olan xCloud ile bunu taçlandırdıklarını belirtiyor.

Phil Spencer’a göre; xCloud sayesinde Game Pass’teki neredeyse tüm oyun bulut sistemi üzerinden oynanabiliyor. Öncelik amaçlarının xCloud’u mobil cihazlara getirmek olduğunu belirten Phil Spencer, daha sonra diğer platformlara da göz kırpacaklarını belirtiyor.

xCloud sistemi ne derseniz; Game Pass Ultimate sahiplerinin ücretsiz olarak yararlanabileceği ve içerisinde 100’e yakın oyunun olduğu bulut tabanlı bir oyun servisi olur kendileri. Türkiye’de VPN ile bile oynanabilir bir deneyim sunan xCloud, resmi olarak Türkiye’ye geldiğinde her yerden uygun fiyata donanıma gerek duymadan oyun oynama imkanı mobilsunacak.

- Reklam-
- Reklam-

Kaçırmayın

Dr. İzel Levi Coşkun’un Süreklilikten Sürdürülebilirliğe Kitabı Çıktı!

Dr. İzel Levi Coşkun’un Süreklilikten Sürdürülebilirliğe Kitabı Çıktı! Mazars Denge CEO’su ve Kurumsal Sürdürülebilirlik Elçisi Dr. İzel Levi Coşkun, yıllardır yürüttüğü sürdürülebilirlik çalışmalarına bir yenisini...
- Reklam-

Esenyurt’ta işe giden sevgilisine dehşeti yaşattı, göğsünden bıçaklayıp kaçtı

Esenyurt’ta bir kişi eski sevgilisi olduğu iddia edilen kadını işe gittiği esnada sokak ortasında göğsünden bıçaklayarak kayıplara karıştı. Yaralı kadın hastaneye kaldırılırken, kadının sokak...

Soğuk ve yağışlı hava geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin yarından itibaren Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava kütlesinin etkisi altına gireceği tahmin ediliyor.Yurdun büyük bölümünde...

Borsa ilk yarıda yükseldi

Borsa İstanbul, günün ilk yarısında yüzde 0,34 değer kazandı.Borsa İstanbul 100 (BIST) endeksi günün ilk yarısında yüzde 0,34’lük değer kazandı. Endeks 4,80 puan artışla...