Uzaklaştırması olan koca, evi ateşe verdi

Samsun’da boşanma aşamasında olduğu iddia edilen ve uzaklaştırması olan şahıs evini ateşe verdi. Yangında bir apartman sakini dumandan etkilenerek hastaneye kaldırıldı.
Olay, Samsun’un İlkadım ilçesi Pazar Mahallesi Necati Efendi Sokak üzerinde bulunan 4 katlı Birik Apartmanı’nın 3. katında meydana geldi. İddiaya göre, eşiyle boşanma aşamasında olan Ali R.A., uzaklaştırma kararı sonrası karısının evi terk etmesine sinirlenerek, birlikte yaşadıkları eve geldi. Evi ateşe veren Ali R.A., daha sonra apartmandan uzaklaştı.
Saat 13.30 sıralarında meydana gelen olayda evden dumanların yükselmesinin ardından mahalle sakinleri itfaiye ve polise haber verdi. Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri kısa sürede olay yerine gelerek yangına müdahale etti. Ekipler evin 3. katına ulaşmak için vatandaşlardan yardım aldı. Vatandaşlar bir halata bağlanan itfaiye su hortumunu 3. kattaki evin balkonundan diğer itfaiye ekiplerine uzattı. Yangın yarım saatlik bir uğraş sonucu kontrol altına alınarak söndürüldü.
Yangında yoğun dumana maruz kalan apartman sakinlerinden bazıları evlerini terk ederken bazı vatandaşlar ise evlerinde kaldı. Evde kalmayı tercih eden apartman sakinlerinden bazıları dumandan etkilendi. Yoğun dumana maruz kalan 1 apartman sakini olay yerine gelen 112 acil ambulansı ile Gazi Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.
Yangın sonrası tartışma yaşayan apartman sakinleri, evi ateşe veren kişiye tepki gösterdiler. Mahalleli, evi uzaklaştırma kararı olan kocanın yakıp kaçtığını söylediler.
Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

- Reklam-
- Reklam-

Kaçırmayın

19.09.2021/ Video

Günün öne çıkan gelişmelerini sizler için derledik;
- Reklam-

ANKARA’DA 400 MOTOSİKLET TUTKUNU GAZİLER İÇİN TURLADI

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) ile Ankara Kent Konseyi’nin katkılarıyla "Gaziler Sürüşü" etkinliği düzenlendi. Etkinliğe katılan Gazi İzzet Ertunç, "Buraya Kıbrıs’tan, İstanbul’dan, İzmir’den gelen arkadaşlarımız...

ANKARA BAROSU SEÇİMLERİ SONUÇLANDI: ERİNÇ SAĞKAN YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ

Ankara Barosu’nun 66. Olağan Genel Kurulu’nda Demokratik Sol Avukatlar Grubu’nun adayı Erinç Sağkan, en çok oyu alarak ikinci kez başkanlığa seçildi. Ankara Barosu’nun 66. Olağan...

Çocuklar Diyanet’in tornasından geçsin isteniyor

"Diyanet İşleri Başkanı ve bağlı olduğu iktidar, vergileriyle maaşlarını ödeyen ailelerin çocuklarını nasıl büyütmek istediklerine bakmaksızın, bütün çocuklar aynı tornadan geçsin istiyor." Banu Güven...