Türkiye’nin en çok konuşulan dizi ve oyuncuları

Türkiye TV ve Sinema sektörünün datasını tutan ve raporlayan Socipol’ün 2020 raporu açıklandı. Rapor, 2020’nin en trend isimlerini ve dizilerini ortaya koydu. İşte, o isim ve diziler!

Türkiye TV ve Sinema sektörünün datasını tutan ve raporlayan Socipol’ün 2020 raporu açıklandı. Rapora göre 2020’nin en trend ismi Can Yaman. Global bilinirliğin göstergesi olan IMDB’nin starmetre sonuçlarına göre ise Tuba Büyüküstün ortalamada 11 milyon kişi arasında dünyada 4390. sırada yer alarak Türk oyuncular içinde zirvede yer aldı.

IMDB’nin ilk 5’i

Türk eğlence sektörünün datasını analiz eden Socipol’ün IMDB kaynaklarından aldığı verilerle yaptığı analizlere göre, Tuba Büyüküstün 2020 yılı içerisinde ortalama 4390. oldu. Büyüküstün’ün en iyi sıralaması ise Netflix dizisi Rise of Empires Ottoman’ın yayınından sonra aldığı 100.’lük. 2. sırada ise Ayça Ayşin Turan var. Türkiye’nin IMDB Starmetre’deki rekortmeni olan Ayça Ayşin Turan 2020 yılında ortalama 4435. Olarak ikinci oldu. Hazar Ergüçlü, Can Yaman ve Engin Altan Düzyatan da ilk 5 içindeki diğer isimler.

Türkiye’nin gündemi Bir Başkadır ve Masumlar Apartmanı

Socipol’ün 2020 yılında takibe aldığı verilerden biri olan Ekşi Sözlük entry sayısı raporunda iki dizi diğerlerine fark atıyor. Popüler mikro blog sitesi Ekşi Sözlük’te hakkında en çok entry girilen projeler Berkun Oya imzalı Netflix dizisi Bir başkadır ve TRT’nin büyük ses getiren yapımı Masumlar Apartmanı. 2020’de Bir Başkadır için 373 sayfa entry girilirken, Masumlar Apartmanı için 353 sayfa entry girildi. Hakkında en çok entry girilen kişi ise 104 sayfa entry ile Cem Yılmaz oldu.

2020’de en çok konuşulan isimler

Türk TV ve sinema dünyasının en çok konuşulan, en çok haber ve gündem olan isimlerinin başında ise Can Yaman geliyor. Yılın son günlerinde Italya’da bir dizi ile anlaşan ve Türkiye’de dizileri yüksek rating almasa da dünyada yüksek bir hayran kitlesine sahip olan Can Yaman hakkında yapılan yüzlerce haber, atılan twitler, IMDb sıralaması ve projeleriyle bu yılın en çok konuşulan ismi oldu. Can Yaman’ı; Doğduğun Ev Kaderindir ile televizyonlarda izlediğimiz Demet Özdemir takip ediyor. Listede 2020 yılı içinde herhangi bir projede yer almadığı halde Kıvanç Tatlıtuğ, Fahriye Evcen, Hazal Kaya gibi isimler de yer alırken; yaptıkları işlerin haricindeki konularla gündem olan Ozan Güven, Alişan gibi isimler de yer alıyor.

- Reklam-
- Reklam-

Kaçırmayın

19.09.2021/ Video

Günün öne çıkan gelişmelerini sizler için derledik;
- Reklam-

ANKARA’DA 400 MOTOSİKLET TUTKUNU GAZİLER İÇİN TURLADI

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) ile Ankara Kent Konseyi’nin katkılarıyla "Gaziler Sürüşü" etkinliği düzenlendi. Etkinliğe katılan Gazi İzzet Ertunç, "Buraya Kıbrıs’tan, İstanbul’dan, İzmir’den gelen arkadaşlarımız...

ANKARA BAROSU SEÇİMLERİ SONUÇLANDI: ERİNÇ SAĞKAN YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ

Ankara Barosu’nun 66. Olağan Genel Kurulu’nda Demokratik Sol Avukatlar Grubu’nun adayı Erinç Sağkan, en çok oyu alarak ikinci kez başkanlığa seçildi. Ankara Barosu’nun 66. Olağan...

Çocuklar Diyanet’in tornasından geçsin isteniyor

"Diyanet İşleri Başkanı ve bağlı olduğu iktidar, vergileriyle maaşlarını ödeyen ailelerin çocuklarını nasıl büyütmek istediklerine bakmaksızın, bütün çocuklar aynı tornadan geçsin istiyor." Banu Güven...