TIME Dergisi “Yılın Sporcusu”nu seçti: LeBron James

TIME Dergisi, 2020 için “Yılın Sporucusu” olarak NBA’de geçtiğimiz Los Angeles Lakers ile şampiyonluk yaşayan LeBron James’i seçti.

Amerika Birleşik Devletleri’nde yayımlanan haftalık haber ve politika dergisi TIME “Yılın Sporcusu”nu açıkladı: LeBron James.

35 yaşındaki yıldız, Los Angeles Lakers formasıyla kariyerinin dördüncü şampiyonluk zaferini yaşadığı sezonda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki polis şiddetine sessiz kalmadı.

George Floyd’un öldürülmesi ve devamında gelen protestolarla ilgili bir aktivist rolü üstülenen LeBron, Donald Trump ile sık sık karşı karşıya gelmişti. 35 yaşındaki yıldız, Joe Biden’ın zaferiyle sonuçlanan ABD seçimleri için vatandaşlardan oy kullanmaları yönünde çağrıda bulunmuştu.

Sosyal adaletsizliğe karşı konuşan bir başka sporcu olan Formula 1 dünya şampiyonu Lewis Hamilton da TIME’a şunları söyledi: “Başka bir üst düzey sporcunun da benzer amaçlar için savaştığını gördüğümde, biliyordum, tamam, burada yalnız değilim.”

Şampiyonluk taçlandırdığı ABD Açık’ta turnuva boyunca maçlardan önce ABD’de polis şiddeti sonucu hayatını kaybeden siyahilerin isimlerinin yazılı olduğu yüz maskesi takan Naomi Osaka, ise LeBron hakkında “Sadece en iyi oyuncu değil, en güçlü sese sahip.” ifadelerini kullandı.

LeBron James geçtiğimiz günlerde Lakers ile olan sözleşmesini (2 yıllık/85 Milyon Dolar) uzatmıştı.

TIME dergisi bu onuru geçtiğimiz yıl ABD Kadın Futbol Milli Takımı’na vermişti.

- Reklam-
- Reklam-

Kaçırmayın

Cinayet şüphelilerinin kaçış anları

Çorum’da Türk Sanat Musikisi Sevenler Derneği’nde 2 kişinin öldüğü, 2 kişinin de ağır yaralandığı silahlı kavgayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı. Olayın ardından zanlıların...
- Reklam-

Yabancı uyruklu gençlerin bıçaklı kavgası

Aksaray’da sokak ortasında tartıştıktan sonra yumruk yumruğa kavga eden yabancı uyruklu gençlerden birisi bıçaklanarak ağır yaralanırken, kavga bir apartmanın güvenlik kamerasına böyle yansıdı. Olay, Taşpazar...

Mahallede çıkan kavga hastanede de devam etti: 2 yaralı

Adana’da mahallede iki grup arasında çıkan ve 1 kişinin yaralandığı kavga hastane önünde de devam etti. Acil servis önünde de 1 kişinin bıçakla yaralandığı...

Serbest piyasada altın fiyatları

Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 547,50 lira oldu. İstanbul Kapalıçarşı’da 547,30 liradan alınan 24 Ayar Külçe Altın (Gr.) 547,50 liradan, 3...