Son 1 ayda 68 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, son bir ayda yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen 9’u büyük, 24’ü orta çaplı 33 operasyonda 68 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Millî Savunma Bakanlığı, gündemdeki önemli konularla ilgili açıklama yaptı. 

Son bir ayda yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen 9’u büyük, 24’ü orta çaplı olmak üzere toplam 33 operasyonda 68 terörist etkisiz hale getirildi. 

Suriye’de 202 terörist etkisiz hale getirildi

Suriye’deki harekat alanlarında barış ve huzur ortamını bozmak için saldırı ve sızma girişiminde bulunan PKK/YPG’li teröristler etkisiz hale getirildi. Bu kapsamda son bir ay içerisinde 29’u DEAŞ olmak üzere 202 terörist etkisiz hale getirildi.

Sevk tarihlerine erteleme

Koronavirüs ile mücadele kapsamında sevk tarihlerinde de değişiklik yapıldı.

23-25 Kasım tarihlerinde sevk edilecek 26 bin 132 yükümlünün işlemi, 22-24 Aralık tarihlerine, 22-24 Aralık tarihlerinde Deniz Kuvvetleri ve Jandarma Genel Komutanlığı emrine sevk edilecekler ile çeşitli nedenlerle sevk edilemeyecek olan 15 bin 491 yükümlünün sevki, 26-28 Ocak 2021 tarihlerine ertelendi.

A400M projesi Kayseri’de yapılacak

A400M projesi kapsamında, A400M retrofit faaliyetlerinin İspanya dışında bir ilk olarak, Kayseri’de 2’nci Hava Bakım Fabrika Müdürlüğünde yapılması planlanıyor.

İlk uçağın retrofit faaliyetine önümüzdeki günlerde başlanması ve faaliyetin Temmuz 2021 ayı içerisinde tamamlanması bekleniyor. 

Meltem-3 Projesi

Meltem-3 Projesi kapsamında, ilk P-72 Deniz Karakol Uçağı, 11 Aralık’ta teslim alınarak, Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine girdi.

Proje kapsamında geriye kalan 5 adet uçak 2021 yılı içerisinde teslim alınacak.

- Reklam-
- Reklam-

Kaçırmayın

Cinayet şüphelilerinin kaçış anları

Çorum’da Türk Sanat Musikisi Sevenler Derneği’nde 2 kişinin öldüğü, 2 kişinin de ağır yaralandığı silahlı kavgayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı. Olayın ardından zanlıların...
- Reklam-

Yabancı uyruklu gençlerin bıçaklı kavgası

Aksaray’da sokak ortasında tartıştıktan sonra yumruk yumruğa kavga eden yabancı uyruklu gençlerden birisi bıçaklanarak ağır yaralanırken, kavga bir apartmanın güvenlik kamerasına böyle yansıdı. Olay, Taşpazar...

Mahallede çıkan kavga hastanede de devam etti: 2 yaralı

Adana’da mahallede iki grup arasında çıkan ve 1 kişinin yaralandığı kavga hastane önünde de devam etti. Acil servis önünde de 1 kişinin bıçakla yaralandığı...

Serbest piyasada altın fiyatları

Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 547,50 lira oldu. İstanbul Kapalıçarşı’da 547,30 liradan alınan 24 Ayar Külçe Altın (Gr.) 547,50 liradan, 3...