Rusya’dan Armata teslimatı için yeni tarih

Rusya’dan Armata teslimatı için yeni tarih

Armata

FacebookTwitterLinkedInVKontakteE-Posta ile paylaş

Rusya Federasyonu’na bağlı Rostec şirketinin CEO’su Sergei Chemezov, Armata Ana Muharebe Tankı (AMT)’nın Rus Ordusu’na teslimatı ile ilgili yeni bir tarih verdi.

Chemezov, “T-14 Armata tankının seri üretim teslimatları, 2021 yılında başlayacak. Bugün şüphesiz dünyanın en iyi tankı. Gelecekte bu araç, Rus ordusunun yeni ana tankı olacak.” açıklamalarında bulundu. Chemezov, “Armata”nın çalışma mekanizmasının olabildiğince otomatik hale getirileceğini belirtti.

T-14 Armata Üretiminde Yaşanan Problemler

Taretindeki bazı önemli sorunlar ve maliyetinin yüksek olması gibi sebeplerden dolayı T-14 Armata seri üretim hattını 28 adet tankın üretiminden sonra kapatan Uralvagonzavod, önceliğin T-90 ve T-80 tanklarının modernizasyonu olduğunu ve T-14 Armata’nın tekrardan üretime geçmesi için tüm sorunların çözülmesi gerektiğini açıklamıştı.

Ocak 2019’un sonlarına doğru ise Rusya tarafından yapılan açıklamalarda, T-14 Armata tankının sahip olduğu sorunların büyük oranda çözüldüğü ve 2019 yılında tekrardan testlere başlanacağından bahsedilmişti. Armata’nın bazı saha testleri Suriye’de gerçekleştirilmiş ve T-14 Armata, sahip olduğu sorunların büyük bir kısmının artık var olmadığını kanıtlayabileceği en zorlu bölgede kanıtlamıştı.

Rusya, Armata’nın seri üretim yolundaki en büyük engel olan maliyet unsurunu ise tankı ihraç ederek çözmeyi planlıyor. Şu ana kadar başta Hindistan olmak üzere çeşitli ülkelerle bu konuda temaslarda bulunulmuş olsa da bu temaslar, henüz fiili bir alıma dönüşemedi.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

- Reklam-
- Reklam-

Kaçırmayın

19.09.2021/ Video

Günün öne çıkan gelişmelerini sizler için derledik;
- Reklam-

ANKARA’DA 400 MOTOSİKLET TUTKUNU GAZİLER İÇİN TURLADI

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) ile Ankara Kent Konseyi’nin katkılarıyla "Gaziler Sürüşü" etkinliği düzenlendi. Etkinliğe katılan Gazi İzzet Ertunç, "Buraya Kıbrıs’tan, İstanbul’dan, İzmir’den gelen arkadaşlarımız...

ANKARA BAROSU SEÇİMLERİ SONUÇLANDI: ERİNÇ SAĞKAN YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ

Ankara Barosu’nun 66. Olağan Genel Kurulu’nda Demokratik Sol Avukatlar Grubu’nun adayı Erinç Sağkan, en çok oyu alarak ikinci kez başkanlığa seçildi. Ankara Barosu’nun 66. Olağan...

Çocuklar Diyanet’in tornasından geçsin isteniyor

"Diyanet İşleri Başkanı ve bağlı olduğu iktidar, vergileriyle maaşlarını ödeyen ailelerin çocuklarını nasıl büyütmek istediklerine bakmaksızın, bütün çocuklar aynı tornadan geçsin istiyor." Banu Güven...