Prens Harry’nin cenaze için izin alması gerekiyor / Rıdvan ERTUĞ

Prens Harry, dedesi Philip’in cenazesine katılmak için  en az beş gün karantinada kalma olasılığıyla karşı karşıya .

Sussex Dükü ve Düşesi, muafiyet almadıkları sürece, Harry’nin büyükbabasının cenazesi için Birleşik Krallık’a dönmeleri halinde, en az beş gün karantinada kalma olasılığıyla karşı karşıyalar. Kraliyet gözlemcileri Meghan’ın hamileliği nedeniyle çiftin beraber ABD’deki evinden seyahat etme ihtimalinin düşük olduğunu söylüyor. 
Bazı yorumcular, Harry’nin Prens Philip’in cenazesi için yaşadıkları Kaliforniya’dan tek başına yolculuğa çıkma olasılığının daha yüksek olduğunu belirtiyor.
Birleşik Krallık’a aylar sonra dönüş – çiftin kraliyet hayatıyla ilgili deneyimleri hakkında bir ABD televizyon röportajında ​​samimi bir şekilde konuşması ve İngiltere’den ayrılmayı seçmelerinin nedeninin ırkçılığın büyük bir parçası olduğunu söylemesi ardından bir ilk olacak.
Winfrey ile röportajını eleştiren kraliyet biyografi yazarı Angela Levin, prensin cenazeye gelmek isteyeceğine inandığını ancak Meghan’ın hamileliği nedeniyle eşine katılmasının pek olası olmadığını düşündüğünü söyledi. 
Mevcut hükümet düzenlemelerine göre, İngiltere’ye seyahat eden herkes, kaldığı yerde veya yönetilen bir karantina otelinde 10 gün boyunca karantina atına alınma kuralına uymak zorunda. Ziyaretçiler ayrıca İngiltere’ye geldikten sonra iki koronavirüs testi yaptırma şartına da uymak zorundalar.
Ayrıca bir yolcunun kendi kendine tecrit süresi,  varıştan en az beş gün sonra Covid , “test ” sonucu ile bu süreyi kısaltılabilir. Özel test negatifse, o zaman bir yolcu, sonucu alır almaz kendi kendini izole etmeyi bırakabilir.
Kraliçeyi desteklemek için seyahat eden kraliyet ailesinin bir üyesi olarak statüsü göz önüne alındığında, Harry’nin seyahat kısıtlamalarından muaf sayılabileceği yönünde spekülasyonlar var.
Bazı muafiyetler, Birleşik Krallık’taki diplomatik misyon ve konsolosluk görevlileri ve diğerlerinin yanı sıra uluslararası kuruluşların memurları, hizmetkarları veya temsilcileri için geçerlidir. Kendilerinin ve aile üyelerinin, yönetilen bir karantina otelinde karantinaya alınmasına gerek yoktur ve zorunlu testlere tabi değildir. Ancak, halk sağlığı nedenlerinden ötürü, geldikten sonraki ikinci ve sekizinci günlerde testleri tamamlamaları “şiddetle tavsiye edilir”..
Meghan, Winfrey ile yaptığı röportajda çiftin Philip’in sağlığıyla ilgili endişelerine değindi. “Bu sabah Harry ‘den daha erken uyandım ve İngiltere’deki ekibimizden birinin Edinburgh Dükü’nün hastaneye gittiğini söyleyen bir notunu gördüm” dedi. 
Kraliyet ailesinin bir üyesinin oğulları Archie’nin cildinin ne kadar “koyu” olacağından bahsettiğini söylediler. Röportaj yapan Oprah Winfrey, yayından sonra Prens Harry’nin o zamanlar doğmamış çocuğu hakkında ırkçı yorumlar yapan aile üyesinin Kraliçe veya Philip olmadığını söylediğini açıklamıştı.
Bir yaşındaki oğulları ile Güney Kaliforniya’nın Montecito kentinde yaşayan Harry ve Meghan’ın şimdilik herhangi bir yorum yapması beklenmiyor. Harry, 1 Temmuz’da  annesi Galler Prensesi Diana’nın heykelinin açılışını yapmak üzere Birleşik Krallık’a geri dönmesi bekleniyor.

- Reklam-
- Reklam-

Kaçırmayın

- Reklam-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’dan erken seçim açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, tv100 ekranlarında yayınlanan Pazar Siyaseti programına konuk oldu. Canlı yayında soruları yanıtlayan Yavuz, erken seçimle ilgili akıllarda...

Afganistan’da uçaktan düşen futbolcunun ailesi harekete geçti

Kabil’de tutunduğu tahliye uçağının kanadından düşen Zeki Enveri'nin ailesi, pilotların kusurlu olduğunu, yargılanmaları gerektiğini söyledi. Haberler.com’un aktardığına  göre; Afganistan Genç Milli Futbol Takım oyuncusu Zeki...

Milli Takım’da Stefan Kuntz dönemi

Türkiye Futbol Federasyonu, Alman teknik adamla anlaşma sağlandığını resmen duyurdu. Yapılan açıklamada, "TFF Yönetim Kurulumuz, A Millî Takım Teknik Direktörlüğü görevi için Sayın Stefan Kuntz ile...