MSB: Son bir ayda 58 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Türk Silahlı Kuvvetleri’nde yer alan 20 bin 612 FETÖ’cü personelin ihraç edildiğini duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı Basın Halkla İlişkiler Müşavirliği’nde görevli Deniz Yarbay Nadide Şebnem Aktop, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Aktop açıklamalarında, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, yurt içerisinde ve yurt dışında PKK/KCK/PYD-YPG, FETÖ başta olmak üzere DEAŞ dahil terör örgütlerine karşı mücadelesini kararlılıkla sürdürdüğünü bildirdi.

20 BİN 612 PERSONEL İHRAÇ EDİLDİ

Aktop, FETÖ ile mücadelenin kurumlarla koordineli olarak; yeni bilgi, belge ve veriler ışığında devam ettiğini vurgulayarak şunları söyledi:

“Bu kapsamda yürütülen soruşturmalar neticesinde; 15 Temmuz 2016’dan bugüne kadar toplam, 20 bin 612 personel ihraç edilmiş, 3 bin 560 personel hakkında ise adli ve idari süreç devam etmektedir. FETÖ’den temizlendikçe güçlenen Türk Silahlı Kuvvetleri, MSÜ Kara Harp Okulu’nda Subay Temel Askerlik ve Subaylık Anlayışı Kazandırma (SUTASAK) eğitimlerini başarıyla tamamlayarak 04 Aralık’da mezun olan, 1723 teğmenin Kara Kuvvetleri saflarına katılmasıyla daha da güçlenmiştir.”

Aktop, hudut güvenliğinin 7 gün 24 saat esasına göre sağlanmaya devam edildiğini de bildirerek “Bu kapsamda, son bir ay içerisinde yasadışı hudut geçiş teşebbüsünde bulunan toplam 7 bin 367 şahıs yakalanmış, 40 bin 160 şahıs hududu geçmeden engellenmiştir. Bu şahıslar arasından 25’i FETÖ olmak üzere 39’unun terör örgütü üyesi olduğu tespit edilmiştir.” ifadelerini kullandı.

- Reklam-
- Reklam-

Kaçırmayın

Cinayet şüphelilerinin kaçış anları

Çorum’da Türk Sanat Musikisi Sevenler Derneği’nde 2 kişinin öldüğü, 2 kişinin de ağır yaralandığı silahlı kavgayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı. Olayın ardından zanlıların...
- Reklam-

Yabancı uyruklu gençlerin bıçaklı kavgası

Aksaray’da sokak ortasında tartıştıktan sonra yumruk yumruğa kavga eden yabancı uyruklu gençlerden birisi bıçaklanarak ağır yaralanırken, kavga bir apartmanın güvenlik kamerasına böyle yansıdı. Olay, Taşpazar...

Mahallede çıkan kavga hastanede de devam etti: 2 yaralı

Adana’da mahallede iki grup arasında çıkan ve 1 kişinin yaralandığı kavga hastane önünde de devam etti. Acil servis önünde de 1 kişinin bıçakla yaralandığı...

Serbest piyasada altın fiyatları

Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 547,50 lira oldu. İstanbul Kapalıçarşı’da 547,30 liradan alınan 24 Ayar Külçe Altın (Gr.) 547,50 liradan, 3...