Kuzey Kore’ den tehdit…

Kuzey Kore’nin gizli liderinden ürküten sözler! Böyle tehdit etti…

Koronavirüs salgını neredeyse tüm ülkelere sıçramışken dünyanın en dışa kapalı ülkesi Kuzey Kore‘den gelen son dakika haberleri insanın kanını donduracak cinsten. İddialara göre Kuzey Kore’nin koronavirüs kamplarında binlerce asker öldü. Güney Kore Dışişleri Bakanı Kuzey’in tüm çabalarını salgının yayılmasını kontrol altına almaya yönelttiğini söylerken Kuzey Kore’yi kapalı kapılar ardında ağabeyiyle birlikte yönettiği söylenen Kim Yo-jong‘dan konuyla ilgili korkutucu bir tehdit geldi.

Koronavirüs salgını tüm dünyaya yayılmışken Kuzey Kore ülkede Kovid-19 vakası olmadığı yönündeki iddiasında ısrarcı olmaya devam ediyor. Ancak Güney Kore’den gelen sözler iki düşman ülke arasında yeni ve büyük bir krize yol açacak gibi görünüyor.

Dünya genelinde Kovid-19 salgınında tespit edilen toplam vaka sayısı 68 milyon 568 bini geçerken, virüs nedeniyle 1 milyon 563 bin 133 kişi hayatını kaybetti. Kuzey Kore ise sınır komşusu Güney Kore’de görülen vakalara rağmen kendi ülkesinde vaka görülmediği konusunda ısrarcı.

Kuzey Kore, küresel salgından korunmak için 30 Ocak tarihinde dış dünya ile bütün irtibatını kesmişti. 30 Ocak tarihinden sonra çok az kişinin ülkeye giriş çıkış yapabildiği biliniyor. Ülkede neler olup bittiği ise tam bir muamma.

Geçtiğimiz aylarda bir politbüro toplantısında konuşan Kim Jong-un, ülkesinin hastalıkla nasıl başa çıkılacağına dair bir yol haritası olduğunu ve bunu başaracaklarını söylemişti.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un kız kardeşi ve yönetimde söz sahibi olan Kim Yo-jong, Güney Kore Dışişleri Bakanı Kang Kyung-wha’nın Kuzey’de hiç vaka görülmediğine dair iddiayı sorgulayan açıklamalarına tepki gösterdi.

Güney Kore Dışişleri Bakanı Kang, hafta sonunda yerel medyada yer alan açıklamalarında, Kuzey Kore yönetiminin ülkede hiç vakaya rastlanmadığı iddiasına inanmanın güç olduğunu ifade etmişti.

- Reklam-
- Reklam-

Kaçırmayın

Oxford Üniversitesi “Delta varyantı” odaklı, yeni bir aşı çalışmasını başlattı – Rıdvan ERTUĞ

Oxford Üniversitesi bilim insanlarının "Delta varyantını" hedefleyen yeni Covid aşısı üzerinde çalışmaya başladıkları ortaya çıktı -  Uzmanlar, yeni Covid aşısının Birleşik Krallık'ta yaygın bulaşmayı  "sona erdirmeye" yardımcı olabileceğini söylüyorlar...
- Reklam-

Birleşik Krallık – Covid vakaları günde 50.000’e yaklaştı – Rıdvan ERTUĞ

Birleşik Krallık Covid vakaları bir günde 50.000'e yaklaştı - Boris Johnson hükümeti  'zorlu' kış konusunda uyardı -  Vaka sayısı Ekim ayında istikrarlı bir şekilde...

Birleşik Krallık – Kısa başlıklar altında Covid – 19 Rıdvan ERTUĞ

Uzman, vakaların neden bu kadar yüksek olduğunu açıklıyor - İngiltere, pandemi boyunca gördüğü neredeyse en fazla sayıda enfeksiyona sahip - Bu sabah bildirdiği gibi, Birleşik...

İranlıların Türkiye’ye yerleşme planı

2021 yılının ilk yarısında Türkiye'den en çok konut satın alan ülke vatandaşları Iraklılar. Irak'ı 3 bin 70 konut ile İran ve 1759 konut ile...