Kaş Kaldırma Botoksu Nedir? Kaş Kaldırma Için Kullanılan 4 Yöntem

Kaş kaldırma son zamanlarda birçok kişinin tercih ettiği yöntemler arasında bulunur. Kaş kaldırma ameliyatı ile yapılan bu yöntem son zamanlarda en çok tercih edilen estetik yöntemlerden bir tanesidir.

Kaş kaldırma işleme cerrahi müdahale gerektirmeyen bir botoks şeklidir. Kaşların yukarı kaldırılması kaç düşüklüğünün pratik bir şekilde çözülmesini sağlayan yöntemdir. Kaş bölgesinde gerekli duyulan miktarda toksinin enjekte edilmesi ile yapılan bir botoks işlemidir.

Bu işlem sayesinde kaşıklar daha yukarıda görünerek kasların yukarıda olmasını sağlar ve surat ifadesini değiştirir. Kaşın kaldırılması için uygulanan birçok yöntem bulunmaktadır. Bunlar şu şekilde bulunur:

Dolgu
Focus ultrason
İp askı
Endoskopik yöntem

İÇERİKLER

1 Kaş Kaldırma Dolgusu
1.1 Endoskopik Kaş Kaldırma
1.2 Sıkça Merak Edilenler
1.3 Endoskopik Kaş Kaldırma Yaptıranlar
1.4 Kaş Kaldırma Botoks Noktaları
Kaş Kaldırma Dolgusu
Kaş kaldırma dolgusu birçok kişi tarafından tercih edilen yöntemler arasında bulunur. Ameliyat ya da cerrahi bir işlem gerektirmeyen kaşların yukarı kaldırılmasını sağlayan bir yöntemdir. Cerrahi yöntemler ile kaşların kaldırılması gibi birçok yöntem arasında tercih edilebilen bir yöntemdir. Dolgu maddelerinin yüz şekline uygun bir alana enjekte edilmesi sayesinde dolgu işlemi uygulanabilir. Gözaltı göz üstü yanak ve Kaşların kaldırılması için dolgu işlemi uygulanabilir.

Gözaltından yukarı doğru enjeksiyonla kaşların yukarı şekilde kaldırılması mümkün hale gelir. Bu sayede cilt daha canlı genç ve dinamik bir görünüm elde edecektir. Kalıcılığı 6 ve 12 Ay olacak şekilde değişiklik gösterebilir.

Endoskopik Kaş Kaldırma
Endoskopik Kaş kaldırma klasik olarak yapılan kaşların kaldırılması işlemi olarak bilinir. Bu işlem ameliyat gerektiren bir işlemdir. Klasik olarak Kaşların kaldırılması ve şakak germe ameliyatı olarak da bilinir. Şakak kısmındaki saçlı verir çıkarılarak o bölgede germe işlemi yapılarak uygulama sağlanır.

Kaş saçlı deri içerisinden yukarı doğru istenilen şekil verilene kadar çekilir. Bu çekimi işlemi sonrasında iz kalmadan tedavi tamamlanır. Bu yöntem ön muayene sonrası cerrah tarafından karar verilerek önerilen bir yöntemdir. Bu nedenle kaşlarım kaldırılması için başvuran kişilerin uygulama öncesinde muayene edilerek belli bir yöntem seçildiği bilinmelidir. Seçilecek yönteme göre kaş kaldırma işlemi uygulanmaktadır. Estetik diş dolgusu yazımızı da ilginizi çekebilir.

Sıkça Merak Edilenler
Kaş kaldırma uygulamasından sonra nasıl görünürüm?

Yapılacak olan kaş kaldırma tekniği uygulamasından nasıl sonuç alınacağı doktora kalmış bir durumdur. Ancak burada önemli estetik olarak çekici bir şekil verilmesidir.

Endoskopik kaş uygulaması tek başına yapılır mı?

Endoskopik kaş tekniği sıkça yapılan işlemler arasında yer alır. Bazı kişilerde genç yaşlarda kaşları sarkık olmaya başlıyor. Özellikle 35 yaşından sonra sakak kaldırma tekniği ile kaş kaldırma işlemi yapılıyor.

Endoskopik kaş kaldırmanın etkisi kaç yıl sürer?

Endoskopik teknik ile kaş şekliniz kalıcı olarak yapılır. Ancak yıllar sonra alında sarkmalar olacağından kaşlarda aşağı inme görülebilir.

Endoskopik Kaş Kaldırma Yaptıranlar
Cerrahi operasyon gerektiren estetik işlemlerinden bir tanesi olan endoskopik yöntem ile kaşların kaldırılması işlemi iz kalmadan tedavi edilen bir estetik operasyondur. Bu operasyon sonrasında birçok kişi yüzlerinin daha canlı ve daha genç bir görünüm elde ettiğini söylemektedir.

Kaşların görünümü bir kişinin yüzünde büyük bir değişikliğe yol açar. Kaşlar ne kadar düşük görünüyor ise o kadar yaşlı görünüm oluşur yukarı kaldırılması için yapılan işlemler sonrasında bu kişilerde daha genç daha dinamik ve daha canlı bir görünüm elde edildiği görülecektir.

Yapılan bu işlem diğer estetik işlemlerini oranla kalıcı olması nedeniyle sıkça tercih edilen yöntemler arasında bulunur. Yapılan işlem ne kadar kalıcı oluyor olsa da yıllar içerisinde bütün alın sarkacı için kaşların da bir miktar aşağı ineceği bilinmelidir.

Kaş Kaldırma Botoks Noktaları
Kaşların zaman içerisinde yaşlanmaya bağlı olarak düşmesi sonrası belli işlemler yapılarak kaşı yukarı kaldırılması mümkün hale gelir. Bu durumun giderilmesi ve daha iyi bir görünüm elde edilmesi için yapılan işlemlerden bir tanesi de kaşa uygulanan botoks işlemidir.

Bu işlem sayesinde kaşlar daha yukarıda bir görünüm elde ederek cildin görünümünü güzelleştirecektir. Kadın erkek birçok kişinin tercih ettiği bu yöntem farklı noktalara uygulanarak yapılır.

Kaş kaldırma botoks noktaları kaşın doktorlar tarafından iyi bir şekilde analiz edilmesi sonucunda doktor tarafından belirlenen noktalardır. Kişilere göre farklılık gösterebilecek olan bu noktalar kaşın kaldırılması için en uygun olan yerin seçilmesi olarak söylenebilir.

- Reklam-
- Reklam-

Kaçırmayın

İşçilerin lodostan korunmak için girdikleri binanın çatısı uçtu

Küçükçekmece’de şiddetli lodosta işçilerin korunmak için girdiği binanın çatısı uçtu. Çatının uçtuğu dehşet anları ise cep telefonu kamerasına yansıdı.İstanbul’da gün içerisinde etkili olan şiddetli...
- Reklam-

Okul çevresinde drifte 13 bin lira ceza

Kahramanmaraş’ta bir okulun çevresinde drift atan sürücüye 13 bin 435 lira cezai işlem uygulandı.Edinilen bilgiye göre, İl Jandarma Komutanlığı Trafik Timleri, Türkoğlu ilçesi Yeşilyöre...

Son 24 saatte korona virüsten 189 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 189 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 24 bin 317 yeni vakanın olduğunu açıkladı.Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye’nin yeni korona virüs...

Yüksek gerilim direğine tırmanan kadın 20 metreden yere çakıldı

Meksika’da intihar etmek için yüksek gerilim direğine tırmanan kadın, ekipler kendisini kurtarmaya çalıştığı sırada 20 metreden yere çakıldı.Meksika’nın Yucatan eyaletine bağlı Merida kentinde 25...