Jackie Chan: Çin Komünist Partisi üyesi olmak istiyorum

“Çin Komünist Partisi üyelerini kıskanıyorum. Ben de partinin bir üyesi olmak istiyorum” diyen Hollywood sinemasının dövüş sanatları ustası Jackie Chan’e Çinliler tepki gösterdi. Daha önce eşini aldattığını itiraf eden Chan’i ‘karakter sorunu olan biri’ olarak nitelendirenler, ünlü aktörün partiye üye olabilecek yetkinlikte olmadığını öne sürdü.

Hollywood’un dövüş sanatları ustası olan ünlü yıldızı Jackie Chan, Çin Komünist Partisi üyesi olmak istediğini açıkladı.

Geçen hafta Pekin’de Çin sineması hakkında bir sempozyumda konuşan 67 yaşındaki aktöre, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping’in Komünist Parti’nin 100. yıl törenindeki konuşması hakkında görüşü soruldu. Chan, “Oraya gittiğimde Çinli olmakla gurur duyduğumu sık sık söylüyorum. Ama Çin Komünist Partisi üyelerini kıskanıyorum. Ben de partinin bir üyesi olmak istiyorum” diye yanıt verdi.

Jackie Chan: Çin Komünist Partisi üyesi olmak istiyorum - 2

“Çin Komünist Partisi’nin büyüklüğünü görebiliyorum” diyen ünlü aktör, partiyle ilgili görüşünü açıklarken, “Dediğini yapar ve vaat ettiğini yerine getirir. 100 yılda yapmayı planladıkları şeyi on yıllar içinde başardılar” dedi.

Jackie Chan: Çin Komünist Partisi üyesi olmak istiyorum - 3

TEPKİ GÖSTERDİLER

Chan’in sözleri, Twitter’ın Çin versiyonu olan Weibo adlı sitede tepki aldı. Sosyal medya kullanıcıları, Chan’in karakterini sorgulayan eleştiriler yönelterek, onu ihanetle suçladı ve oğlu Jaycee’nin uyuşturucu suçuna karışmasının onu parti üyesi olma yetkinliğinden uzaklaştırdığını söyledi.

Jackie Chan: Çin Komünist Partisi üyesi olmak istiyorum - 4

“KARAKTER PROBLEMLERİ VAR”

Bir kullanıcı, “Ülkesini seviyor olabilir ve çalışkandır ama karakter problemleri var. Partiye katılmaması daha iyi” derken, pek çok kullanıcı, Chan’i, evliliğinde sadakatsiz davranmakla suçladı.

Chan, 2015’te oyuncu Elaine Ng ile yasak ilişki yaşadığını ve bu ilişkiden bir çocuğu olduğunu itiraf etmişti.

Jackie Chan: Çin Komünist Partisi üyesi olmak istiyorum - 5

Çin medya kuruluşu China Daily’ye göre, Komünist Parti üyeliği edinme süreci, kişinin ideolojisini, karakterini ve kişisel tarihini hesaba katan ayrıntılı bir inceleme prosedürünü içeriyor.Chan, henüz Komünist Parti üyesi değil ancak  Çin hükümetine danışmanlık hizmeti veren Çin Halk Siyasi Danışma Konferansı’nda delegelik yapıyor.

Jackie Chan: Çin Komünist Partisi üyesi olmak istiyorum - 6

ÇİN HÜKÜMETİNE TAM DESTEK VERİYOR

Ünlü dövüş sanatları yıldızı, Çin hükümetine bağlılığını ilan etmekten hiçbir zaman çekinmedi. 28 Haziran’da Pekin’de yapılan Komünist Parti 100. yıl kutlamalarında da ön saflarda yer aldı. Chan, törende, Çin-Japon Savaşı’nı anlatan bir şarkıyı seslendirdi.

Chan ayrıca, 2019’da Hong Kong’da yapılan demokrası protestoları sonrası, Çin’in ulusal güvenliğine tehdit olarak görülen “her tür eylem ve etkinliği” yasaklayıp suç saydığını gösteren yasa çıkarmasını da desteklemişti.

Kaynak: Ntv.com.tr

- Reklam-
- Reklam-

Kaçırmayın

Konya’da bir eve düzenlenen silahlı saldırıda 6 kişi öldürüldü, ardından ev ateşe verildi

Olay, saat 18.50 sıralarında merkez Meram ilçesi Hasanköy Mahallesi  Özşahin Sokak'ta meydana geldi. Kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından düzenlenen silahlı saldırıda aralarında kadınlarında...
- Reklam-

Somali’de futbolcuları taşıyan otobüse bombalı saldırı: 4 ölü, 10 yaralı

Somali’de futbolcuları taşıyan otobüse düzenlenen bombalı saldırıda 4 futbolcu hayatını kaybetti, 10 kişi de yaralandı.Somali’nin güneyindeki Kismayo şehrinde futbolcuları taşıyan bir otobüse bombalı saldırı...

Konya’da dehşet, silahlı saldırıda 7 kişi öldürüldü

Konya’nın Meram ilçesinde bir eve düzenlenen silahlı saldırıda 7 kişi öldürüldü. Olay, saat 18:50’de Merkez Meram ilçesi Hasanköy Mahallesi Özşahin Sokak’ta yaşandı. Edinilen bilgiye göre,...

Akseki’deki orman yangını devam ediyor

Antalya’nın Akseki ilçesine bağlı Kepezbeleni bölgesinde önceki gün çıkan orman yangınının ardından dün de bölgeye 6 kilometre uzaklıktaki Hocaköy Mahallesi’nde çıkan yangın devam ediyor....