Google iOS kullanıcılarına Android’e geçisi kolaylaştıracak

Google, iOS kullanıcılarının Android cihazlara geçişi için veri transferi sorununu ortadan kaldırıyor. Uygulama ile Android cihazlar geçiş kolaylaşacak.

Telefon değiştirmek özellikle veri aktarımı noktasında kullanıcıların gözünü korkutabiliyor. iOS telefondan Android cihaza geçmek ise bu durumu birçok kişi için daha zor hale getiriyor. Ancak Google bu sorunu ortadan kaldırmayı planlıyor. Google, iOS kullanıcıları için Android cihazlara geçişi kolaylaştıracak bir uygulama geliştiriyor.

iOS KULLANICILARINA ANDROİD GEÇİŞİ PRATİKLEŞTİRECEK
iPhone’dan Android’e geçen kullanıcılar, mevcut durumda verilerini genellikle Google Drive ile aktarmaya çalışıyor. Bu yöntem fotoğraflar ve videolar için işe yarıyor. Fakat uygulamaları veya doğrudan yedeklemesini söylemediğiniz hiçbir veriyi aktaramıyorsunuz.

Diğer yandan Apple’ın Android cihazlardan iPhone’a geçiş için geliştirdiği ‘iOS’e Taşı’ uygulaması Play Store’da yer alıyor. Bu uygulama sayesinde Android telefonlardan iOS cihazlara kolayca geçiş yapılabiliyor.

Shift Delete’te yer alan habere göre, Google, iOS kullanıcıları için Android cihazlara geçişi ‘Data Restore Tool’ ile kolaylaştıracak. Firma, Apple’ın yaptığı gibi, veri transferini pratik hale getirecek. Ortaya çıkan bilgilere göre, uygulama ortak Wi-Fi ağı kullanarak bilgileri aktaracak. Aktarım sırasında iCloud kişilerinden, SMS mesajlarına kadar tüm bilgiler Android’e geçecek.

Uygulama henüz App Store’da mevcut değil. Ancak kısa süre içerisinde uygulamanın kullanıcılarla buluşması bekleniyor. Ayrıca Apple’ın 5 yılı aşkın süredir iOS’e Taşı uygulamasına sahip olması, Google’ın da bu adımı kısa sürede atmak isteyeceğini gösterebilir.

- Reklam-
- Reklam-

Kaçırmayın

Birleşik Krallık – Ağır vasıta sürücü sorunu ile gelen tedarik krizi – Rıdvan ERTUĞ

Birleşik Krallık’ta  tedarik krizi  hissedilmeye başlandı - Neden bir HGV driver - Ağır vasıta sürücüsü sıkıntısı var ve sorun ne kadar kötüleşebilir? Bazı akaryakıt teslimatlarıyla...
- Reklam-

İngiltere eczaneleri, ilaç tedarikini sürdürme planı hakkında karanlıkta – Rıdvan ERTUĞ

İngiltere eczaneleri, Boris Johnson hükümetinin ilaç tedarikini sürdürme planı hakkında karanlıkta -Kimyagerler, sürücü sıkıntısının reçeteli ilaçların teslimatını olumsuz etkilememesini sağlamak için alınacak önlemlerin ayrıntılarını...

İskelede mahsur kalan kediyi Sahil Güvenlik ekipleri kurtardı

Beykoz İskelesi’nin altında mahsur kalan kedi, Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı DEGAK-4 timi tarafından kurtarıldı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, o anları sosyal medya hesabından paylaştı.Beykoz...

Kırıkhan’da ormanlık alanda yangın

Hatay’da ormanlık alanda yangın çıktı. İtfaiye ekiplerinin yangına müdahalesi sürüyor.Yangın, akşam saat 20.00 sıralarında Kırıkhan ilçesine bağlı Kaletepe Mahallesi’nde bulunan ormanlık alanda çıktı. Alınan...