FBI YouTuber Jake Paul’un evini otomatik silahlarla bastı

FBI YouTuber Jake Paul’un evini otomatik silahlarla bastı

FBI YouTuber Jake Paul’ün evine baskın yapmadan önce savcılıktan ve mahkemeden gerekli izinleri alarak, tamamen yasal bir arama için evi bastığını açıkladı. Ancak suçlamanın ve şüphenin ne olduğuna dair açıklamaya yapmadı.

haber metninin boyutuhaber metnini yazdır 

Görgü tanıklarına göre FBI, otomatik silahlı ve tam zırhlı swat ekipleriyle YouTuber’ın evine şok baskın düzenledi. Baskını dışarıdan drone ile izleyen meraklılar, FBI’ın bahçede uzun namlulu silahlar bularak bunları evden çıkardığını da aktardılar.

20 milyon abonesi bulunan Jake Paul, YouTube’da şarkılar söyleyip şakacıklar yaparak gençlerin idolü haline gelmiş 23 yaşında bir YouTuber.

Medyadaki iddiaları göre, Jake Paul’ün Black Lives Matter protestoları sırasında çevredeki dükkanları yağmalayan silahlı gruplar arasında bulunduğu iddia ediliyor. FBI’ın da kameralara yakalanan ünlü ismin peşine düştüğü söyleniyor.

Ayrıca bölge valisi da Covid-19’a rağmen dev villasında sürekli kalabalık “sex ve uyuşturucu partileri” düzenleyen Paul’un salgının yayılmasına karşı alınan önlemlere rivayet etmediği için cezalandırılmasını da istiyor.

Jake Paul, Haziran ayında George Floyd’un öldürüldüğü bölgede çıkan ayaklanmalarda, bölgedeki binaları ateşe veren grupların arasında yakalanmış ve tutuklanmıştı. Ancak doğrudan bir suç işlediğine dair delil bulunmadığı için serbest bırakılmıştı.

Öte yandna ABD’de seçimler yaklaşırken, onlarca milyon genci etkileyebilen YouTuber’ların, Trump’a karşı propaganda yapamaması için de baskı altında tutulduğu iddiaları da dile getiriliyor.

- Reklam-
- Reklam-

Kaçırmayın

Borsa haftayı düşüşle kapattı

Borsa, haftanın son iş gününü yüzde 2,35’lik düşüşle tamamladı. Borsa İstanbul 100 (BIST) endeksi haftanın son iş gününü yüzde 2,35’lik düşüşle tamamladı. Endeks, 42,82 puanlık...
- Reklam-

Seyir halindeki otomobil alev alev yandı

Kocaeli’de seyir halindeki otomobil alev alev yandı. Olay, Kartepe ilçesine bağlı Eşme İstanbul yolu üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 41 KY 935 plakalı Fiat...

Son 24 saatte korona virüsten 201 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 201 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 24 bin 2 yeni vakanın olduğunu açıkladı. Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye’nin yeni korona virüs...

Covid-19 ilacı Molnupiravir’in etkinliği yüzde 50’den yüzde 30’a düştü

ABD’li ilaç firması Merck, Covid-19’a karşı geliştirdiği hap formundaki ilk ilacı Molnupiravir’in Covid-19’un ağır etkilerini ve virüs kaynaklı ölüm oranlarını yüzde 50 değil yüzde...