DAVUTOĞLU: “ERDOĞAN, TELEFON GÖRÜŞMESİNDE ‘GEÇMİŞ OLSUN’ DEMİYOR

, ‘FAİLLERİ BULACAĞIZ, CEZALANDIRACAĞIZ’ DA DEMİYOR”

Gündem, ANKARA17.01.2021 17:54 ~ 17.01.2021 18:06
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, saldırıya uğrayan Selçuk Özdağ ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki telefon görüşmesine ilişkin, “Sayın Erdoğan telefon görüşmesinde ‘geçmiş olsun’ demiyor, ‘failleri bulacağız, cezalandıracağız’ da demiyor. Olayı ciddiye almamaktır bu. Muhtemeldir ki Sayın Erdoğan, Sayın Bahçeliden gelecek tepkiden çekiniyor” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, silahlı sopalı saldırıya uğrayan Selçuk Özdağ ve Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki telefon görüşmesine ilişkin, “Sayın Erdoğan telefon görüşmesinde ‘geçmiş olsun’ demiyor, ‘failleri bulacağız, cezalandıracağız’ da demiyor. Olayı ciddiye almamaktır bu. Muhtemeldir ki Sayın Erdoğan, Sayın Bahçeliden gelecek tepkiden çekiniyor” dedi.

Davutoğlu Karar TV’de canlı yayına konuk oldu. Davutoğlu, saldırıya uğrayan Selçuk Özdağ’ın durumuna ilişkin bilgi verirken şöyle dedi:

“Dün bir ameliyat geçirdi. 17 dikiş atıldı kafasına. Durumu iyi, taburcu oldu, evinde şu anda”

Saldırının ardından Özdağ ve Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki telefon görüşmesine dair açıklamalarda bulunan Davutoğlu, “Sayın Erdoğan telefon görüşmesinde ‘geçmiş olsun’ demiyor, ‘failleri bulacağız, cezalandıracağız’ da demiyor. Olayı ciddiye almamaktır bu. Muhtemeldir ki Sayın Erdoğan, Sayın Bahçeliden gelecek tepkiden çekiniyor” diye konuştu.

Davutoğlu’nun açıklamalarından satırbaşları şöyle:

HAYAL KIRIKLIĞI İÇİNDEYİM: 8 saat sonra AK Partililerden açıklama geldi Selçuk Bey’le ilgili. Allah aşkına selam verdiğiniz birine böyle bir şey olsa 8 saat bekler misiniz? Niye? Hepsi yeşil ışık bekliyor.

CENAZESİNDE KONUŞUYOR OLABİLİRLERDİ: Selçuk Bey dün bir ameliyat geçirdi. Bu öldürme kastıyla yapılan bir eylemdir. Fiilen içinde silahlı vardır. Beş kişiden ikisi silahlı. Selçuk Bey, geçmişte tecrübelerinden hareketle tedbirli davranmasaydı, “Kıymetli bir siyasetçiydi, çok üzüldük” diye cenazesinde konuşuyor olabilirlerdi.

ERDOĞAN DA TASFİYE EDİLECEK: Erdoğan, şu an vesayet altında. 28 Şubat artıklarının vesayeti altında. Uyarıyorum, yakında Sayın Erdoğan da tasfiye edilecek.

YOL AYRIMINDA: Sayın Erdoğan bir yol ayrımında. Cumhur İttifakı’yla seçim kazanması çok zor. Reformlar diyor. “Sakın reformlardan bahsetme, sen bizim eserimizsin” diyor. Erdoğan’a uyarı niteliği taşıması burada. Türkiye’de siyasi denklemi Gelecek Partisi değiştirmiştir. Erdoğan’ın ilkesel bir siyaset anlayışı yok. Konjonktürel olarak hareket ediyor. Gelecek Partisi’nin önünü diğer aktörlerle birlikte engellemeye çalışıyorlar. Diğer partilerin önünde bir engel yok ama Gelecek Partisi engelleniyor.

ERKEN SEÇİM ŞARTLARI VAR AMA HUKUKSAL OLARAK ZOR: Şu an erken seçim şartları var ama hukuksal olarak zor. Her şey Cumhurbaşkanı’na endekslendiği için. AK Parti tabanından büyük kopuşlar var. AK Parti’nin üye sayısı artmış. Niye artıyor biliyor musunuz? Bir Mardinli, “İŞKUR’da iş bulabilmek için zorla üye yaptılar” diyor. Bu mudur siyaset anlayışı?  Bu sadece Mardin’e has değil. Türkiye’de siyasetin bir seviyesinin olması gerek. ‘Bu hareketin delisi çoktur’ demek ülkücü harekete hakaret.

- Reklam-
- Reklam-

Kaçırmayın

UEFA ülkeler sıralamasında Türkiye 19. sırada kaldı

Bu sezonu ülke sıralamasında ilk 15'te bitiremezsek, 2023/24'te Şampiyonlar Ligi'ne 1 (play-off turu), UEFA Avrupa Ligi'ne 0 ve UEFA Avrupa Konferans Ligi'ne 3 takımla...
- Reklam-

Müdürüne sinirlendiği için ofise fare bırakan çalışana altı ay hapis cezası verildi

İrlanda’da, müdürüne sinirlendiği için ofise iki fare bırakan çalışan, altı ay hapis cezasına çarptırıldı.İrlanda County Cork’ta yaşayan ve 23 yıldır belediyede çalışan John O’Neill,...

Faruk Loğoğlu: Büyükelçiler istenmeyen kişi ilan edilmeyecek, Erdoğan’ın tabiri doğru değil

Faruk Loğoğlu: Büyükelçiler istenmeyen kişi ilan edilmeyecek, Erdoğan'ın tabiri doğru değil Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın "Söyledim Dışişleri Bakanımıza, bizim bunları ülkemizde ağırlamak gibi bir lüksümüz...

KİTAP FİYATLARI ARTINCA TAKAS KİTABA İLGİ ARTTI

Kitap fiyatlarının artması ile Kayseri’nin Kocasinan ilçesindeki sahaflara olan ilgi arttı. Özellikle, ikinci el ders kitapları ve yardımcı kitaplar ile kırtasiye malzemesi almak için...