CUMHURBAŞKANI KARARI İLE DİDİM’DEKİ ARAZİ TÜRK METAL’E SATILDI

Gündem, ANKARA – AYDIN – KAYSERİ – MUĞLA – ŞANLIURFA10.04.2021 18:15 ~ 10.04.2021 18:16
Cumhurbaşkanı Kararı ile Didim’de denize yakın bir arazi 13 milyon liraya Türk Metal Sendikası’na satıldı. Hazine’ye ait Bodrum’daki devasa arazi de satışa çıkarıldı. Satışa çıkarılan araziler arasında Türkiye Şeker Fabrikaları’nın dört taşınmazı da bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Kararı ile Didim’de denize yakın bir arazi 13 milyon liraya Türk Metal Sendikası’na satıldı. Hazine’ye ait Bodrum’daki devasa arazi de satışa çıkarıldı. Satışa çıkarılan araziler arasında Türkiye Şeker Fabrikaları’nın dört taşınmazı da bulunuyor.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı İhale Komisyonu aracılığıyla yapılan satışlar Cumhurbaşkanı Kararları olarak Resmi Gazete’de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Kararı ile kamuya ait 2 arazinin satıldığı ve 8 arazinin de satışa çıkarıldığı duyuruldu.

Sümer Holding’in Aydın’ın Didim ilçesinde Büyük Anadolu Otel Didim Resort’un hemen yanındaki denize yakın 1494, 66 metrekare arazi 13 milyon liraya Türk Metal Sendikası’na satıldı. Yine Sümer Holding’e ait Kayseri’nin Kocasinan ilçesindeki 3 bin 741, 34 metrekarelik arazi de 17 milyon 400 bin liraya Feyter, Bulutbey, Demirok şirketler grubuna verildi. Arazi Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü’nün hemen yanında yer alıyor.

TÜRKİYE ŞEKER’İN 4 ARAZİSİ SATIŞA ÇIKARILDI

Cumhurbaşkanı Kararı’nda 6 ildeki kamuya ait arazinin de satışa çıkarıldığı açıklandı. Türkiye Şeker Fabrikaları’na ait arazi de bulunuyor. Türkiye Şeker’in Eskişehir’in Beylikova ilçesindeki arazi; ticaret, konut, park alanı; Eskişehir’in Çiftçiler ilçesindeki arazi ticaret alanı, otopark, park alanı, yol; Karaman’ın Merkez ilçesindeki arazi ticaret, konut, resmi kurum binası, park, trafo ve yol; Sivas’ın Merkez ilçesindeki arazi ticaret, trafo ve yol yapılmak üzere satışa çıkarıldı.

TRT’NİN ARKASINDAKİ ARAZİ DE SATIŞTA

Hazine’ye ait Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesindeki iki arazi de konut, park ve yol yapılmak üzere satılacak. Ayrıca Hazine’ye ait Ankara’nın Çankaya ilçesindeki arazi de satış listesinde yer aldı. Arazi TRT’nin hemen arkasında ve Marina Ankara projesinin hemen karşısında bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Kararı’nda Hazine’ye ait Eskişehir’in Odunpazarı ilçesindeki arazi ve Muğla’nın Bodrum ilçesindeki arazilerin de satışa çıkarıldığı duyuruldu. Bodrum’daki arazinin Halil İbrahim İper, Adnan İper Anadolu Lisesi’nin arkasında olduğu ve ağaçlık alanı kapsadığı görüldü.

- Reklam-
- Reklam-

Kaçırmayın

- Reklam-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’dan erken seçim açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, tv100 ekranlarında yayınlanan Pazar Siyaseti programına konuk oldu. Canlı yayında soruları yanıtlayan Yavuz, erken seçimle ilgili akıllarda...

Afganistan’da uçaktan düşen futbolcunun ailesi harekete geçti

Kabil’de tutunduğu tahliye uçağının kanadından düşen Zeki Enveri'nin ailesi, pilotların kusurlu olduğunu, yargılanmaları gerektiğini söyledi. Haberler.com’un aktardığına  göre; Afganistan Genç Milli Futbol Takım oyuncusu Zeki...

Milli Takım’da Stefan Kuntz dönemi

Türkiye Futbol Federasyonu, Alman teknik adamla anlaşma sağlandığını resmen duyurdu. Yapılan açıklamada, "TFF Yönetim Kurulumuz, A Millî Takım Teknik Direktörlüğü görevi için Sayın Stefan Kuntz ile...