Cemal Enginyurt: Senden de hesap soracağız Selviboylum!

DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi’ye seslenerek,  Senin de hesabını soracağız Abdülkadir Selvi! Dün kimlere hizmet ediyordun, dün kimler için takla atıyordun, bugün kimlere hizmet ediyorsun, sen de bunun hesabını verirsin!” dedi.

Yeniçağ TV Youtube canlı yayınında Emre Kulcanay’ın ekonomik gündeme dair sorularını cevaplayan Demokrat Parti (DP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi’nin ‘Devr-i Sabık başlatacaklarmış, güç zehirlenmesi yaşıyorlar’ eleştirisine cevap verdi. Enginyurt, Selvi’ye “Senin de hesabını soracağız Abdülkadir Selvi! Dün kimlere hizmet ediyordun, dün kimler için takla atıyordun, bugün kimlere hizmet ediyorsun. Sen de bunun hesabını verirsin” diye seslendi.

DP Milletvekili Enginyurt’un açıklamaları şöyle:

“PATRON ÇILDIRDI!”

“19 yıl bitti ve Türkiye çöktü. Türkiye’nin çökmesi yetmedi, patron çıldırdı!.. Yani öyle bir kötü yönetim sergilemeye başladılar ki, her yaptıkları hamle hem Türkiye’nin aleyhine oluyor, hem de Türk milletini her geçen gün fakirleştiriyor.

“Patron çıldırdı” diyoruz, bunu bilerek söylüyoruz. Ekonomik şartların zorlaştığı, enflasyonun yükseldiği, dövizin artış gösterdiği bir ortamda “Faiz sebep, enflasyon sonuç” diye mantıksız bir önermeyi yaparak ve buna inanarak Türkiye’yi yönetmek çıldırmaktan başka bir şey değildir.

FAİZİ HARAM OLDUĞU İÇİN Mİ DÜŞÜRDÜNÜZ? HEPSİNİ KALDIRIN?!”

“Doğru olan enflasyon sebep, faiz sonuçtur. Sayın Erdoğan söyleyin o zaman: Faizi 200 baz puan niye düşürdünüz? Faizi haram mı diye düşürdünüz? Faizin haram olduğuna inanarak mı düşürdünüz? Bunu söylediğinizde inanan var mı, var…

Adama o zaman sormazlar mı: Faizin 16’sı ile 1’i arasında fark ne? 1 de haram, 16 da haram…

“DEVR-İ SABIK OLACAK, HESAP SORULACAK”

“Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın da dediği gibi diyoruz ki; tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenden, kul hakkı yiyenden, 5-10 ballı maaş alandan. kocasının şirketinden Bakanlığa mal alandan, pudra şekeri çekip içenden, belediyeyi soyandan, 10 bin dolar rüşvet alan milletvekilinden, 10 milyon Avro rüşvet isteyen gazeteciden, bakanlıklarda ihaleleri-işleri parayla satandan, yapılan yanlışlıkların, haksızlıkların, hırsızlıkların, zulümlerin hepsinin hesabı bizim iktidarımızda sorulacak.”

“SEDAT PEKER BİR YIĞIN BELGE AÇIKLIYOR, SES YOK!”

“Sedat Peker bir yığın belge bilgi açıklıyor, hiç sesiniz çıkmıyor. Ama aynı iktidar mensupları, Sayın Kılıçdaroğlu “Memurlar kendine dikkat etsin, yarın öbür gün bunun hesabı verilir” dediğinde “Efendim, elinizde bilgi-belge varsa mahkemeye verin, soruşturma açılsın” diyorlar. Ne soruşturması açılacak? Kim açacak?”

“SENDEN DE HESAP SORACAĞIZ ABDÜLKADİR SELVİ BOYLUM”

“Geçenlerde bir TV programında Abdülkadir Selvi(boylum) diyor ki, “Demokrat Parti başkanı güç zehirlenmesi yaşıyor… Devr-i sabık yaratacağız ne demek?”… Ne demek Abdülkadir Selvi? Seni de soracağız, demek… Senin de hesabını soracağız Abdülkadir Selvi! Dün kimlere hizmet ediyordun, dün kimler için takla atıyordun, bugün kimlere hizmet ediyorsun, kimler için hangi yalan yanlış şeyleri yazıyorsun?! Sen de bunun hesabını verirsin… Ahlaklı, namuslu, dürüst gazeteciden kim hesap sorar bu memlekette?”