ÇELİK, AÇIKLAMALARDA BULUNDU

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Belçika Temsilciler Meclisinin Dağlık Karabağ kararı ile ilgili, “Hiçbir hükmü yoktur, geçersiz, haksız, hukuksuz, hakkaniyetsiz ve gayrimeşrudur” dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından açıklamalarda bulundu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

‘Sahada DEAŞ ile en etkin mücadeleyi Türkiye yürüttü’

Terörle mücadele kesintisiz şekilde devam ediyor. PKK terör örgütü, bölge için ana istikrarsızlık unsuru. PKK’nın Kuzey Irak’ta güçlere saldırdığını görüyoruz. Mücadele hiçbir gevşeme olmadan devam edecek. Sahada DEAŞ ile en etkin mücadeleyi Türkiye yürüttü. PKK yeri geldiğinde DEAŞ militanlarını serbest bıraktı.

‘Silahlı Kuvvetlerimizin yaptığı harekatlar olmasaydı bugün orada ur şeklinde bir terör devletçiği kurulmuş olacaktı’

Suriye’nin kuzeyinde güya DEAŞ ile mücadele adı altında yerleşmeye çalıştığı bölgelerden Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarıyla çıkarılmıştı. Eğer Silahlı Kuvvetlerimizin, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatları gibi bu harekatlar olmasaydı, bugün orada bir ur şeklinde bir terör devletçiği bu yapıların desteği ile kurulmuş olacaktı.

‘Tehlike ortaya çıktığında hiç şüphesiz tedbir alınacaktır’

Türkiye olarak koronavirüs salgınını en iyi şekilde yönetmeye çalışıyoruz. Türkiye elindeki imkanlarla hem Türkiye’deki vatandaşlarımızın sağlığını korumak bakımından hem dünyada ihtiyacı olanlara ulaşmak bakımından etkili bir mücadele ortaya koydu. Salgın ile ilgili tehlike ortaya çıktığında hiç şüphesiz tedbir alınacaktır. Türkiye de İngiltere’den uçuşları durdurdu. 96 ülkeyle uçuşlarımız düzenli olarak sürüyor.

‘Aşı gelse de tedbirler sürdürülmeli’

Tedbirler alındığında rakamlar düşmeye başladı, kural basit maske, mesafe, temizlik. Aşı, kitlesel bir tedavi ortaya çıkarana kadar hiçbir şekilde gevşemenin olmaması gerekiyor. En büyük kahramanlık ve teşekkür sağlık çalışanlarımıza. Tabii onların vazife malullüğü ve meslek hastalığı statülerinin hızla sonuçlandırılması bizim de takip ettiğimiz bir konu. Sağlık çalışanlarımıza hem fiili olarak hem sözlü olarak iletmeyi istiyoruz. 

‘Belçika’nın kararı hakkaniyetsiz ve gayrimeşrudur’

(Azerbaycan’ın Karabağ zaferi) Belçika’nın karar tasarısı ilişkilere katkı sağlamaz. Ermeni çıkarlarının yönettiği yaklaşımlar sonuç vermez. Hiçbir hükmü yoktur, geçersiz, haksız, hukuksuz, hakkaniyetsiz ve gayrimeşrudur.

- Reklam-
- Reklam-

Kaçırmayın

Dr. İzel Levi Coşkun’un Süreklilikten Sürdürülebilirliğe Kitabı Çıktı!

Dr. İzel Levi Coşkun’un Süreklilikten Sürdürülebilirliğe Kitabı Çıktı! Mazars Denge CEO’su ve Kurumsal Sürdürülebilirlik Elçisi Dr. İzel Levi Coşkun, yıllardır yürüttüğü sürdürülebilirlik çalışmalarına bir yenisini...
- Reklam-

Esenyurt’ta işe giden sevgilisine dehşeti yaşattı, göğsünden bıçaklayıp kaçtı

Esenyurt’ta bir kişi eski sevgilisi olduğu iddia edilen kadını işe gittiği esnada sokak ortasında göğsünden bıçaklayarak kayıplara karıştı. Yaralı kadın hastaneye kaldırılırken, kadının sokak...

Soğuk ve yağışlı hava geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin yarından itibaren Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava kütlesinin etkisi altına gireceği tahmin ediliyor.Yurdun büyük bölümünde...

Borsa ilk yarıda yükseldi

Borsa İstanbul, günün ilk yarısında yüzde 0,34 değer kazandı.Borsa İstanbul 100 (BIST) endeksi günün ilk yarısında yüzde 0,34’lük değer kazandı. Endeks 4,80 puan artışla...