Beşiktaş’tan Cem Küçük’e çok sert yanıt: “Gazeteci müsveddesi, bunun şamarı ağır olur”

Beşiktaş kulübü, Cem Küçük’ün TGRT’de yayınlanan programında ‘Siyaset isterse Beşiktaş’ı bitirir’ şeklindeki sözleriyle ilgili bir açıklama yayınladı.

Cem Küçük için ‘gazeteci, yazar müsveddesi’ ifadelerinin kullanıldığı açıklamada, “Beşiktaş camiası bu ve benzeri laf ebelerinin soytarılıklarıyla reyting taklaları atacağı bir yer değildir. Bilinmelidir ki bunun şamarı ağır olur.” denildi.

 

Açıklamanın tam metni şu şekilde:

“29 Mayıs 2022 Pazar günü TGRT’de yayınlanan Stüdyoda Futbol Programı’nda şuursuzca haddini aşarak “Siyaset isterse Beşiktaş’ı bitirir” ifadelerini kullanarak yorum yapan gazeteci, yazar müsveddesi Cem Küçük’ü şiddetle kınıyor, camiamızın bu ve benzeri akıl yoksunu, provokatif yorumları muhattap kabul etmeyeceğini biliyoruz. Siyaset ve spor ile ilgili bilgisi olmadan her iki alanda da fikri olan bu cahillerin ekonomik çıkar uğruna ceplerini doldurmak için hadlerini aştıkları açıktır.

Akıl ve izandan yoksun, birilerinin adını kullanarak gazetecilik yaptığını sanan provokatörler bilmelidir ki önümüzdeki yıl Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yıl dönümü ile birlikte Beşiktaş’ın 120. kuruluş yıl dönümlerini hep birlikte kutlayacağız.

6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliği önleyici yasanın toplum huzurunu bozmaya yönelik çalışan sözde tv yorumcusu için de uygulanması konusunda savcıları göreve davet ediyoruz. Zira Beşiktaş camiası bu ve benzeri laf ebelerinin soytarılıklarıyla reyting taklaları atacağı bir yer değildir. Bilinmelidir ki bunun şamarı ağır olur.

 

Devletimizin ilgili kurumlarıyla her mükellefine gösterdiği duyarlılığın ve desteğin bir örneği olarak hiçbir ayrıcalık olmadan tarafımıza uyguladığı vergi indirimini alışık oldukları üsluplarıyla el koyma hadsizliğine vardıracak kadar akıl tutulması yaşayan bu kişi için “askıda akıl” kampanyası başlatılmasıyla, bu sayede belki de doğru düşünebileceği bir aklın kendisine bulanması sağlanacak, böylece önce düşünmeyi sonra doğru düşünmeyi öğrenebilecektir.

Türk spor kamuoyuna bu vesile tekrar hatırlatmak isteriz ki;

BEŞİKTAŞ BİTMEZ!

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla”

 

CEM KÜÇÜK’TEN YANIT GELDİ

Beşiktaş’ın açıklamasının ardından Cem Küçük, Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yaparak sözlerine açıklık getirdi.

Küçük açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Vergi borçlarına kolaylık ve devlet desteği olmazsa Beşiktaş dahil üç büyükler ve hiçbir kulüp ayakta kalamaz sözlerimiz nereye gelmiş. Programı izleyin, ne demek istediğimizi anlarsınız. Bu kadar kötü niyet olur mu ya?

Ne dediğim o kadar açık ki! Kimse programı izlemeden capslerle yorum yapıyor. Ekonomik anlamda bütün kulüpler devlet desteği olmazsa varolamaz. Sanki siyaseten laf etmişim gibi yorumlar yapılması komedi. Gene de canınız sağolsun.”

Ücretsiz Haber Bildirimi İçin Şimdi Aramıza Katılın.

İlgili Haberler

Sonraki Haber