ANKARA’DA ÇÖKME TEHLİKESİ BULUNAN BİNA YIKILDI

Gündem, ANKARA10.04.2021 14:30 ~ 10.04.2021 14:31
Ankara’nın Çankaya ilçesinde İleri Mahallesi’nde, alt sokaktaki hafriyat çalışması nedeniyle çökme tehlikesi yaşayan bina belediye ekipleri tarafından kontrollü biçimde yıkıldı. Yurttaşlar İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara Büyükşehir ve Çankaya belediyelerinin zararlarının giderileceğine dair söz verdiğini aktardı. 

Ankara’nın Çankaya ilçesinde İleri Mahallesi’nde, alt sokaktaki hafriyat çalışması nedeniyle çökme tehlikesi yaşayan bina belediye ekipleri tarafından kontrollü biçimde yıkıldı. Yurttaşlar İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara Büyükşehir ve Çankaya belediyelerinin zararlarının giderileceğine dair söz verdiğini aktardı.  

Ankara’nın Çankaya ilçesindeki İleri Mahallesi Mektep Sokak’ta inşaat çalışması nedeniyle sokağın üst kotunda kalan Altay Sokak’taki 8 katlı Açelya apartmanının istinat duvarı çöktü. Bina temelinde de kayma olduğu gerekçesiyle yıkım kararı verildi. 

Açelya apartmanının çevresindeki 21 bina da çökme tehlikesi nedeniyle boşaltıldı. Dün gece yaşanan olay nedeniyle boşaltılan binalardaki vatandaşlar büyükşehir belediyesi misafirhanesine götürüldü, ancak bazı vatandaşlar ise evlerinin yanından ayrılmayarak geceyi sokakta geçirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çankaya’da inşaat çalışmaları nedeniyle temelinde boşluk oluşan, istinat duvarının bir kısmı yıkılan ve çökme tehlikesi olan 8 katlı binanın çevresinde incelemeler yaptı. Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u da telefonla arayarak olayla ilgili kısa bir görüşme gerçekleştirdi. Öte yandan Mektep Sokak’taki inşaatın müteahhidi ile kepçe operatörünün gözaltına alındığı öğrenildi.

Çankaya Belediyesi ekipleri 21 binadan Bahar Apartmanı’nı yıktı ve yanındaki 3 apartmanı daha yıkmak için çalışmalara başladı. Kontrollü yıkım sırasında İçişleri Bakanı Soylu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen de sokağa gelerek çalışmaları kontrol ettiler.

 Bina sakinleri yapılan inşaata tepki gösterdi. Kadın yurttaş yıkımdan haberleri olmaması nedeniyle eşyalarını bile alamadıklarını dile getirerek, gözyaşlarını tutamadı. ANKA Haber Ajansı’na konuşan başka bir yurttaş da mağduriyetlerinin giderileceği sözünün verildiğini vurgulayarak, Bakan Soylu, Çankaya ve Ankara Büyükşehir belediyelerinin söz verdiğini aktardı.

Kadın yurttaş da binanın inşaat çalışmaları sırasında işçilere uyarıda bulunduğunu ancak bunun dinlenmediğini belirtti. Uyarılarının dikkate alınmadığını dile getiren başka bir yurttaş ise hafriyat çalışmasına izin verdiğini öne sürdüğü belediyeyi eleştirdi.

- Reklam-
- Reklam-

Kaçırmayın

19.09.2021/ Video

Günün öne çıkan gelişmelerini sizler için derledik;
- Reklam-

ANKARA’DA 400 MOTOSİKLET TUTKUNU GAZİLER İÇİN TURLADI

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) ile Ankara Kent Konseyi’nin katkılarıyla "Gaziler Sürüşü" etkinliği düzenlendi. Etkinliğe katılan Gazi İzzet Ertunç, "Buraya Kıbrıs’tan, İstanbul’dan, İzmir’den gelen arkadaşlarımız...

ANKARA BAROSU SEÇİMLERİ SONUÇLANDI: ERİNÇ SAĞKAN YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ

Ankara Barosu’nun 66. Olağan Genel Kurulu’nda Demokratik Sol Avukatlar Grubu’nun adayı Erinç Sağkan, en çok oyu alarak ikinci kez başkanlığa seçildi. Ankara Barosu’nun 66. Olağan...

Çocuklar Diyanet’in tornasından geçsin isteniyor

"Diyanet İşleri Başkanı ve bağlı olduğu iktidar, vergileriyle maaşlarını ödeyen ailelerin çocuklarını nasıl büyütmek istediklerine bakmaksızın, bütün çocuklar aynı tornadan geçsin istiyor." Banu Güven...