Altaylı, Türkçe ezan tartışmasıyla nelerin gizlendiğini açıkladı

Fatih Altaylı, Şeb-i Arus töreninde Türkçe ezan okunması tartışmalarına değindi. Fatih Altaylı, “Din elden gidiyor’ diye kıyamet koparılıyorsa elden giden mutlaka başka bir şeyler vardır” dedi. 

Fatih Altaylı, Habertürk’teki bugünkü “Elden giden” başlıklı yazısında Şeb-i Arus töreninde Türkçe ezan okunması tartışmalarına değindi.  

Kimsenin Ezan’ı Türkçeye döndürmek gibi bir hali ve bir niyeti olmadığını ifade eden Altaylı, “Niye böyle bir tartışma başlatıldı?” diye sorarak şu ifadeleri kullandı: 

İktidarın “Asla iktidar olamayacağını” beyan ettiği CHP, iktidar olabilse bile böyle bir şey yapmayacağı açık olduğu halde niye yeniden bu tartışma başladı?

Nedeni çok açık.

Yanıtsız sorulara karşı önlem olarak.

Neler mi?

– Yıllarca enflasyonun nedeni olarak yüksek faizleri gösterdiniz şimdi ha babam de babam faiz artıyor. Ekonominin kuralları mı değişti sorusuna “Ne Türkçe Ezan mı okutmak istiyorsunuz” daha basit bir yanıt olur.

– Müteahhitlerin, kamu ihalesi kazanmakta rekor kıranların milyarlarca liralık borçlarını silerken gayet bonkör olan hükümet, asgari ücret konusunda niye bu kadar cimri davranıyor sorusuna “Ne Türkçe ibadet mi ettireceksiniz bu millete” demek daha rahattır.

– “Maaş zamlarını TÜİK’in enflasyon hesabına göre yapacaksınız ama marketteki enflasyon bundan kat kat fazla” dediğiniz zaman “Ne kadınları mı semazen yaptınız” yanıtı çok daha etkili ve sıkıntısızdır.

Bu soruları istediğiniz kadar uzatabilirsiniz.

Yanıtlar ise hep aynıdır.

“Din elden gidiyor” diye kıyamet koparılıyorsa elden giden mutlaka başka bir şeyler vardır.

- Reklam-
- Reklam-

Kaçırmayın

- Reklam-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’dan erken seçim açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, tv100 ekranlarında yayınlanan Pazar Siyaseti programına konuk oldu. Canlı yayında soruları yanıtlayan Yavuz, erken seçimle ilgili akıllarda...

Afganistan’da uçaktan düşen futbolcunun ailesi harekete geçti

Kabil’de tutunduğu tahliye uçağının kanadından düşen Zeki Enveri'nin ailesi, pilotların kusurlu olduğunu, yargılanmaları gerektiğini söyledi. Haberler.com’un aktardığına  göre; Afganistan Genç Milli Futbol Takım oyuncusu Zeki...

Milli Takım’da Stefan Kuntz dönemi

Türkiye Futbol Federasyonu, Alman teknik adamla anlaşma sağlandığını resmen duyurdu. Yapılan açıklamada, "TFF Yönetim Kurulumuz, A Millî Takım Teknik Direktörlüğü görevi için Sayın Stefan Kuntz ile...