ABD’li askerlerin yüzde 40’ı aşıyı reddetti

ABD Deniz Kuvvetleri, askerlerin yaklaşık yüzde 40’ının korona aşısı olmayı reddettiğini açıkladı.

Independent’ın aktardığına göre, Deniz Kuvvetleri’nin paylaştığı verilere göre perşembe günü itibarıyla 75 bin 500 bahriyeli (yüzde 61,1) aşılanırken, 48 bin civarında askerse (yüzde 38,9) aşı olmayı reddetti. Öte yandan, henüz 102 bin askere aşı sırası gelmedi.

Kuzey Karolina eyaletindeki önde gelen Deniz Kuvvetleri üssü Lejeune’de aşı olmayı reddeden askerlerin sayısı epey yüksek. Burada Kovid-19 aşısı yaptırma şansı verilen 26 bin 400 askerden 15 bin 100’ü aşı yaptırmamayı tercih etti. Bu da askerlerin yaklaşık yüzde 57’sinin aşı olmadığı anlamına geliyor.

“FİKİRLERİ SONRA DEĞİŞEBİLİR”

Deniz Kuvvetleri sözcüsü Kelly Frushour, “Yaygın kabul gören Kovid-19 aşısının pandemiyi atlatma konusunda bize en iyi seçeneği sunduğunu çok iyi anlıyoruz. Pandemiyle ilgili adım atmanın anahtarı aşıya ilişkin güven oluşturmak” dedi.

Frushour, askerlerin farklı nedenlerle aşı olmayı reddettiğini söyledi. Sözcü, bazı askerlerin önce başkalarının aşı olmasını istediğini, bazılarının hükümetin aşıyı zorunlu kılmasını beklediğini, bazılarının da aşıya karşı alerjisi olduğunu belirtti.

Sözcü, “Bugün aşı olmayı reddedenler sonradan fikirlerini değiştirebilir” dedi.

ABD Gıda ve İlaç Dairesi, şimdilik sadece acil kullanım izni verdiği için ordu koronavirüs aşılarını zorunlu hale getirme yetkisine sahip değil.

- Reklam-
- Reklam-

Kaçırmayın

Uzun süreli Covid – Semptomlar düşünülenden daha da yaygın! – Rıdvan ERTUĞ

"Uzun süreli Covid" hastalık sonrası semptomlar muhtemelen düşündüğümüzden daha yaygın ve insanların %37'si enfeksiyondan altı ay sonra semptomlar gösteriyor - Yeni bir araştırmaya göre, koronavirüs...
- Reklam-

Başbakan Boris Johnson’a göre yakıt krizi istikrarlı hale geldi! – Rıdvan ERTUĞ

Birleşik Krallık’ta yakıt krizi gün geçtikçe büyürken, ülkenin başbakanı Boris Johnson, durum artık "istikrarlı hale geldiği" için sağlık görevlileri  gibi kilit çalışanların pompalardaki  öncelik verme planı...

Ajax-2 Beşiktaş-0

Şampiyonlar Ligi C Grubu ikinci hafta maçında temsilcimiz Beşiktaş, deplasmanda Hollanda ekibi Ajax'a 2-0 mağlup oldu.

28.09.2021/ Video

Günün öne çıkan gelişmelerini sizler için derledik; MİT’ten PKK’ya büyük operasyon: Suriye’de en üst düzey terörist etkisiz hale getirildiMilli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Suriye/Kamışlı bölgesinde düzenlediği...