11.04.2021/Video

Evlat nöbetindeki babanın çığlığı: “Adalet yerini bulacak, zafer bizim olacak”
Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır il binası önünde oturma eylemi başlatan ailelerin evlat nöbeti, 587’nci gününe girdi.
…..

Terörle mücadele kararlılıkla sürüyor
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda terörle mücadeleye ilişkin bilgiler verdi. 15 Temmuz hain darbe girişiminden bugüne kadar terörle mücadele alanında yürütülen çalışma rakamlarını açıkladı.
….
Ay’a gönderilecek araç için ilk ateşleme gerçekleşti
Cumhuriyet’in 100’üncü yılında Ay’a gönderilecek insansız araçta kullanılması planlanan milli ve özgün hibrit roket motoru ilk ateşlemesini yaptı. Delta V Uzay Teknolojileri A.Ş.’de gerçekleştirilen testte hibrit roket motoru ilk sınavını başarıyla geçti.
…..

58 İlde 56 saatlik sokak kısıtlamasında 2.günündeyiz
58 ilde uygulanan 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasının 2. günündeyiz. Pazartesi sabahı 05’te sona erecek olan kısıtlamada vatandaşlar kuralları yine ihlal etti ve cezalar kaçınılmaz oldu.
….

Kısıtlama saatinde trafikte “yok artık” dedirten hareket
Bursa’da bir kamyonet sürücüsü hafta sonu kısıtlama saatinde uygulama noktasını görünce geri geri kaçmak istedi, o anlar kameralara yansıdı.
….

Karaman’da uyuşturucu operasyonu: 7 tutuklu
Karaman merkezli 5 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 34 zanlıdan 7’si tutuklandı.
….

Komşuların taşlı sopalı kavgası cep telefonu kamerasında
Antalya’da komşuların sokak ortasındaki taşlı sopalı kavga cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.
….

Başkan Erdoğan’dan çiftçiye müjde
Pandemi döneminde ürünlerinin bir kısmı elinde kalan çiftçi için Toprak Mahsulleri Ofisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla harekete geçti.
….

Gurbetçi, şifasını Türkiye’de buldu
Alman hekimleri “Masada kalırsın” dedi. O ise Türkiye’deki sağlık sistemine güvenerek ülkesine geldi.
…..

Karayipler’de La Soufriere Yanardağı tahliye çalışmaları sürerken patladı
Karayipler’de yer alan ada ülkesi Saint Vincent ve Grenadinler’de bulunan La Soufriere Yanardağı, tahliye çalışmalarının yürütüldüğü sürdüğü sırada patladı. West Indies Sismik Merkezi Üniversitesi Direktörü Erouscilla Joseph, patlamanın ardından kül bulutunun 10 kilometreye kadar yükseldiğini açıkladı.
…..

Avusturya’da Covid-19 kısıtlamaları protesto edildi
Avusturya’nın başkenti Viyana’da uzun zamandır devam eden korona virüs kısıtlamalarına karşı düzenlenen gösterilerde protestocular ve polis çatıştı, çok sayıda kişi gözaltına alındı.

- Reklam-
- Reklam-

Kaçırmayın

Ege’de NAVTEX gerilimi. Oruç Reis Yunan gemisini mavi Vatan’a sokmadı

İspanya'nın güneybatısındaki Kanarya Adaları grubundan La Palma Adası'ndaki Cumbre Vieja (Yaşlı Doruk) yanardağının faaliyeti devam etti. Aktif hale gelen yanardağ etrafındaki yerleşim birimlerinde 5...
- Reklam-

Çin’in En Önemli Festivalleri

Binlerce yıllık köklü ve zengin kültürüyle tarihte her zaman insanları büyülemeyi başarmış olan Çin kültüründen önemli festivallerini gelin birlikte keşfedelim! 1- Çingming Festivali Her yıl genellikle...

‘Dünyada ilk defa İHA’lar ve hava araçları aynı anda gösteri yaptı’

TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, 'İHA'larla hava araçları aynı karede gösteri yaptı. Dünyada da böyle bir gösteri bildiğimiz kadarıyla ilk.' dedi. T3 Vakfı Mütevelli...

Rus ustaların modern resimleri sergileniyor

Sergi, eski Rus ustaların 16 eserinin yanı sıra empresyonist ve modern resimleri sergileyecek. Sotheby's tarafından Rusya'da düzenlenen ve 23 Eylül - 1 Ekim tarihleri ​​arasında...